בריאות בצבע ירוק: 5 מאכלים ירוקים שטוב לשלב בתזונה שלנו

חלק בלתי נפרד מתפריט התזונה של טבעונים וצמחונים כולל שילוב של ירקות לצד פירות. בשביל לשדרג את תפריט התזונה שלכם ושל בני המשפחה, בחרנו להציג בסקירה הזו את חמשת המאכלים הירוקים שהכי טוב לשלב בתזונה, כחלק מהבנה כי מדובר בהזדמנות מעולה לנצל את היתרונות הבריאותיים המיוחסים לירקות הללו, כל זאת כחלק מיצירה של אורח חיים בריא ומאוזן. מוכנים? בואו נצא לדרך.

עשב חיטה

בשנים האחרונות המודעות לגבי היתרונות של עשב חיטה עלו באופן משמעותי, לא מעט בזכות ההבנה כי מדובר בירק שלו מיוחסות סגולות בריאותיות עוצמתיות. הסיבה לכך נובעת בעקבות הערכים התזונתיים הגבוהים של עשב חיטה, ואם נדייק – לא פחות מ-12% חלבון, סיבים תזונתיים גבוהים לצד מינרלים החיוניים לבריאות. כאן תוכלו לקרוא בהרחבה על יתרונות של עשב חיטה, כל זאת מתוך מטרה לשלב את העשב בתזונה ובייחוד בשעות הבוקר, לטובת ספיגה מיטבית ופתיחת הבוקר באמצעות שילוב של העשב הירוק כחלק בלתי נפרד משגרת היום יום.

ספירולינה

ספירולינה היא אצה ירוקה שזוכה להתעניינות הולכת וגוברת בשל תהליך הפיתוח והייצור שמתבצע כאן בישראל, כאשר מגדלים בישראל מייצאים את האצה למדינות רבות ברחבי העולם. הסיבה לכך נעוצה בכמות החלבון הגבוהה המצויה באצה הזו – מעל ל-50%, לצד חומצות אמינו כמו גם מינרלים. אם בעבר קשה היה מאוד להשיג את האצה הזו, כיום ניתן לבצע רכישה של האצה הירוקה הזו בחנויות טבע ברחבי הארץ, בעלות כספית אטרקטיבית כחלק מיצירה של תפריט תזונתי מאוזן הכולל בין היתר את הספירולינה.

 

 

תרד

מבין כל הירקות הירוקים, תרד הוא הירק המכיל את הכמות הגבוהה ביותר של ויטמין K לצד חומצה פולית, ויטמינים ועוד. שילוב של תרד בתפריט מהווה דרך מצוינת לנצל את היתרונות הבריאותיים הן בתצורה של תבשילים או אפילו בתוך השייק. נוגדי החמצון המעולים המצויים בירק הזה מסייעים לטובת הגברת תחושת השובע, הפחתת כולסטרול ולחץ דם גבוה לצד שליטה על לחץ הדם, ועל כן הוא מומלץ גם בעבור טבעונים וצמחונים אבל גם בעבור כל מי שרוצה לשדרג את תפריט התזונה באמצעות שילוב של תרד.

גמבה ירוקה

מי לא אוהב גמבה? מדובר באחד מהירקות האהובים ביותר על הישראלים, ולא בכדי. מעבר לטעם הרענן, גמבה ירוקה עשויה לסייע לטובת שיפור תפריט התזונה וזאת מאחר והיא עשירה בוויטמינים כמו ויטמין B,C,K ועוד אשר תפקידם הוא בין היתר לשמור על מערכת החיסונית ואף לסייע לטובת חיזוק הרקמות. הזמינות הגבוהה לגמבה היא זו שהופכת אותה לירק בעל משמעות אדירה בעבור תפריט התזונה שלכם, כמו גם של כל בני המשפחה.

תרד

עשיר בנוגדי חמצון לצד אשלגן אשר חיוניים לטובת שמירה על לחץ דם תקין לצד אשלגן כמו גם ברזל בריכוז גבוה. על כן, אין זה מפתיע כי התרד נחשב לאחד מהירקות הבריאים ביותר, גם בשל היתרונות הבריאותיים אבל גם בשל הטעם המעולה שלו – גם בתבשיל וגם בשייק בריאותי המכיל ירקות ירוקים כמו עשב חיטה, תרד ועוד.

לסיכום

שילוב של מאכלים ירוקים מהווה דרך מעולה לשדרג את תפריט התזונה ואף ליצור איזון שמגיע לידי ביטוי בגיוון התפריט היומי של קהל טבעוני כמו גם מי שרוצה לשמור על הבריאות, ולהפחית את החשיפה למזון מתועש ועשיר בשומן. הזמינות הגבוהה לירקות הללו לצד המחירים הנגישים יסייעו לכם לשדרג את התפריט, ובכך לנצל את היתרונות הבריאותיים המיוחסים למאכלים בצבע ירוק.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

מאמרים אחרונים

דברו איתנו על מה שמעניין אתכם

טבעונים אקטיביסטים

נגישות