אינטרנט לכולם: מדוע מסעדות צריכות WiFi ואיך כדאי לבחור ספק?

מסעדות זקוקות לחיבור אינטרנט טוב ובמיוחד לרשת WiFi. תכונה זו, היא למעשה כבר דבר סטנדרטי. מדוע בעצם? מה חשיבות הספק בהקשר זה? כיצד בוחרים ספק טוב? מה חשיבות המהירות? ומה עוד מעניין וכדאי לדעת על כך?

חשיבות האינטרנט

חיבור אינטרנט הוא דבר סטנדרטי כיום בבתי עסק, באשר הם. מדובר בשרות נפוץ, עם תכונות ידועות ודומות למדי בין הספקים. למשל, בבחירת ספק אינטרנט Itc תציע לכם גם ספק, גם "ספק תשתית" וגם שירות לקוחות עם זמינות של 24 על 7. העובדים וההנהלה משתמשים בחיבור האינטרנט באופן שוטף, למגוון מטרות. גם לקוחות העסק והמבקרים בו, עשויים להשתמש בחיבור. כך שביחס למחירו ולפשטותו הרבה מבחינת העסק כצרכן, זהו חיבור שימושי מאוד ומשתלם.

חשיבות החיבור האלחוטי

החיבור האלחוטי מרחיב את החיבור הקווי הרגיל, כך שניתן יהיה לגשת אליו מכל מקום בעסק. הדבר מתבטא בין השאר ב

  • גישה מכל מקום – יכולת לגשת לרשת האינטרנט מכל מקום ברחבי המסעדה, בפנים או בחוץ, באזור הסועדים או באזורי העבודה.
  • חיבור מכל מכשיר – חיבור קל ונוח לאינטרנט, מכל התקן מחשוב נייד. בפועל, זה אומר בעיקר סמארטפונים, טאבלטים ולפטופים.
  • שחרור מחוטים – ביטול התלות בחיבורים קוויים ובחוטים המסורבלים שבאים איתם. חוטים שגם עשויים להיפגם או ללכת לאיבוד.
  • ערך מוסף ללקוחות – ערך מוסף של גישה חינמית לרשת האינטרנט, עבור אורחי המסעדה. מאחר שמדובר כיום בשרות נפוץ מאוד, זו כבר לא שאלה של האם כדאי להציע אותו. כדאי מאוד וחשוב להציע אותו והשאלה המשמעותית, היא לגבי איכות החיבור והספק.
  • נוחות לעובדים – שיפור הנוחות לעובדים, אם ישנו צורך להתחבר לאינטרנט באופן גמיש כזה.

 

 

כיצד לבחור ספק?

בבחירת ספק אינטרנט למסעדה שלכם, שימו לב לנקודות הבאות:

  • הגדרת דרישות – בתור עסק, חשוב במיוחד למסעדה להגדיר מראש מה מחפשים.
  • השוואת החבילות – טבעי להתמקד כבר בשלב התחלתי, בהשוואת החבילות שמוצעות. ואכן, עבור מי שמחפשים ספק itc וספקיות אחרות מציעות מבחר חבילות לבחור מהן. מבנה החבילות שגרתי למדי והדבר מקל על השוואה מהירה. מה גם, שמדובר בפרטי החבילות בתכונות חשובות מאוד, כגון מהירות ומחיר.
  • חיפוש מידע – על הספקים השונים ששוקלים לבחור מהם, חשוב לחפש מידע מרחיב. עושים זאת באמצעות אתרי הספקים וגם באמצעות חיפוש חופשי ברשת האינטרנט.
  • חוות דעת – באופן מיוחד, משמעותיות חוות דעת על הספקים השונים. אם כי כדאי מסיבות מובנות לקחת אותן בערבון מוגבל.

ערכים מוספים

ספקי אינטרנט עשויים להציע שירותים משלימים שונים, לצד שירות החיבור לרשת האינטרנט. בהקשר לרשת אלחוטית, הספק עשוי להציע למשל סיוע בהקמת רשת כזו. זהו שרות חשוב למדי למעשה, מאחר שרשת אלחוטית היא דבר מורכב יותר מחיבור קווי רגיל לרשת האינטרנט. טכנית, החיבור האלחוטי מבוסס על הקווי. הרשת האלחוטית היא רשת מקומית, אשר מאפשרת להתחבר בצורה נוספת ומיוחדת, אל חיבור האינטרנט הרגיל בעסק. אלא שהרשת האלחוטית מורכבת יותר ליישום מוצלח. יש מגוון דברים אשר עשויים להפריע לתקשורת האלחוטית וישנם היבטים טכניים חשובים כגון טווח הרשת האלחוטית. כמובן, אם מציעים שרות כזה במסעדה, המטרה העיקרית היא אספקת אינטרנט בחינם ללקוחות. מהיבט זה, חיוני שהרשת תהיה זמינה באופן רצוף ואמין, בכל האזורים שבהם הלקוחות נמצאים. אחרת, תזכו לביקורות באינטרנט, שהן לא בדיוק לחיוב ובצדק. עוד חשוב היבט אבטחת הרשת, מאחר שרשת אלחוטית פגיעה יותר לפריצות. נזקי אבטחה שנגרמים ללקוחות, הם כמובן דבר גרוע ביותר, אשר יפגע במוניטין שלכם ויביא לאיבוד לקוחות.

לסיכום

ניתן לסכם זאת, בכך שגם החיבור האלחוטי חשוב וגם איכות ספק האינטרנט חשובה ואף משלימה אותו.

מאמרים אחרונים

דברו איתנו על מה שמעניין אתכם

טבעונים אקטיביסטים

נגישות