לא תאמינו, אבל קיים קשר בין השניים: הכול על תזונה טבעונית ונשירת שיער

בשנים האחרונות ניתן להבחין במגמה אשר במסגרתה יותר ויותר ישראלים בוחרים לעבור לתזונה טבעית, הן מטעמים של מוסריות אבל גם מתוך הבנה כי שילוב של תזונה מהסוג הזה בתפריט היומי עשויה לסייע במגוון רחב של מצבים, כמו למשל נשירת שיער. למעשה, קיים קשר בין תזונה טבעית ובין נשירת שיער מאחר ואחת הסיבות הנפוצות לנשירה היא בעקבות מחסור במינרלים, ויטמינים כמו גם חומצות אמינו אשר אותם ניתן למצוא בפירות, ירוקות כמו גם סיבים מלאים אשר מהווים את הבסיס לתזונה הטבעית. כיצד שינוי תזונתי עשוי להשפיע על קצב הצמיחה ועל נשירה בפרט? להלן הפרטים.

שינוי תזונתי כחלק מהתמודדות עם נשירת שיער

נשירת שיער היא תופעה שכיחה המתרחשת הן אצל גברים והן אצל נשים, בכל גיל. מדובר בתופעה טבעית שמתרחשת באופן קבוע על ידי חידוש השיער, כאשר בממוצע נושרות בין 50-100 שיערות ביום. במידה ואתם מבחינים בכמות גבוהה של שיער שנושר, אפשר וצריך ליישם כבר עכשיו שיטות להצמחת שיער וזאת מתוך הבנה כי במידה ולא מטפלים בהקדם, נוצרים אזורי התקרחות המשפיעים באופן משמעותי על הביטחון והדימוי העצמי. אחת מהשיטות הטובות ביות היא שינוי תזונתי, מתוך הבנה כי מחסור במינרלים, ברזל, אבץ ועוד יוצר תגובת שרשרת שמגיעה לידי ביטוי בנשירה מואצת. כיצד התזונה הטבעונית נכנסת כאן  לתמונה? ובכן, התזונה הטבעונית מבוססת על הימנעות ממוצרי חלב ובשר, ומעבר לתזונה המבוססת על מאכלים עתירים בחלבון, כמו למשל עדשים, חמאת בוטנים, חמאת אגוזים, טופו וכן דגנים מלאים אשר מהווים את הבסיס של התזונה הטבעונית.

כאשר לוקחים בחשבון את השינוי התזונתי בכל הקשור לטיפול בנשירה, אי אפשר להתעלם גם מהיתרונות הבריאותיים שאותם ניתן לקבל במסגרת של תזונה טבעונית. כך לדוגמה, תזונה טבעונית עשויה לסייע לטובת ויסות של רמות הסוכר בדם, בעקבות סילוק של תזונה מן החי מהתפריט בעקבות כולסטרול כמו גם שומן רווי. בנוסף, סיבים תזונתיים הם בעלי ערך גליקמי נמוך ועל כן באמצעות שילוב של תזונה המבוססת על עולם הטבעונות, אפשר להוביל בסופו של דבר ליצירה של אורח חיים בריא ומאוזן, כחלק מהבנה כי טיפול בנשירה צריך להתבצע לא רק באמצעות שיטות להצמחה אלא גם באמצעות שילוב של מזון איכותי.

 

 

שוקלים לעבור לתזונה טבעונית? זה מה שעליכם לדעת

המעבר לתזונה טבעונית על רקע של נשירת שיער או החלטה מוסרית מהווה החלטה משמעותית מאוד אותה צריך לקחת בכובד ראש. ליווי מצד תזונאית מומחית הוא חיוני לטובת בנייה של תפריט תזונה תומך, כאשר החדשות הטובות הן שאם בעבר היה קשה מאוד להשיג מוצרים טבעוניים, כיום ניתן למצוא ברחבי הארץ חנויות טבע המתמחות בתחום ומספקות לטבעונים שפע של מוצרים שאותם אפשר וצריך לשלב כבר עכשיו בתפריט, כחלק מהבנה כי מדובר בהזדמנות מצוינת להעשיר את התזונה ואף לנצל את אורח החיים הטבעוני לטובת קבלת יתרונות כמו המרצת הדם, הפחתת דלקות בקרקפת ועוד. יחד עם זאת, לתזונה טבעונית יש גם חסרונות וזאת על רקע של מחסור בברזל המצוי למשל בבשר, ועל כן צריך לקחת בחשבון גם את האלמנט הזה בתהליך של שינוי תזונתי.

טיפול בנשירת שיער – כבר עכשיו

במידה ואתם מבחינים בקצב נשירה מואץ, השלב הראשון והחשוב ביותר הוא לבצע אבחון של הקרקפת על ידי רופא עור וכן לשלב גם שיטות טבעיות לחיזוק השיער. בנוסף, במידה ואתם עתידים לעבור לתזונה טבעונית, חשוב מאוד לבצע את התהליך באופן הדרגתי ובליווי מקצועי, כל זאת מתוך מטרה להימנע ממחוסר תזונתי שיוביל להאצת הנשירה.

לסיכום

קיים קשר בין תזונה לבין נשירת שיער, בייחוד כאשר לוקחים בחשבון כי לתזונה טבעונית יש אלמנטים חיוביים מאוד בכל הקשור להגברת ריכוז של מינרלים, חומצות אמינו ועוד. אולם, כל החלטה לגבי שינוי תזונתי צריך להתבצע בליווי מקצועי, כחלק מעיכוב של נשירה ויצירה של אורח חיים בריא ומאוזן.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

מאמרים אחרונים

דברו איתנו על מה שמעניין אתכם

טבעונים אקטיביסטים

נגישות