מגנזיום ציטראט ועד לליקופן: אילו ויטמינים ומינרלים נוכל לקבל מהטבע?

תפריט בריא ומאוזן הוא חלק בלתי נפרד משמירה על הבריאות. בעבור הקהל הטבעוני, אפשר ואף רצוי לנצל את שפע המאכלים הטבעוניים לטובת יצירה של תפריט הכולל שילוב של ויטמינים כמו גם מינרליים שאותם אפשר לקבל דרך חומרי גלם טריים. בשביל לסייע לכם להרכיב את התפריט הטוב ביותר, להלן סקירה של ויטמינים ומינרלים אותם תוכלו לקבל ישירות מאמא אדמה. מוכנים? בואו נתחיל!

מגנזיום ציטראט

מגנזיום ציטראט מסייע להוביל את המגנזיום לשרירים, מחזור הדם והמוח, ועל כן הוא מינרל חשוב בעבור כל אחד ואחת מאיתנו. צריכה של מגנזיום עשויה להשפיע לטובה על מגוון תהליכים גופניים, החל ממניעה של התכווצות שרירים ועד לסיוע בהאטת תהליך ההזדקנות. דרך אתר טבע בריא תוכלו לקבל את כל המידע אודות המגנזיום, כאשר צריכה שלו יכולה להתבצע באמצעות שילוב של ירקות ירוקים כמו למשל תרד, אפונה לצד מוצרי סויה שהם חלק בלתי נפרד מהתפריט של הקהל הטבעוני כמו למשל שקדים.

ויטמין K

ויטמין זה ממלא תפקיד חשוב מאוד בתהליך של קרישת הדם לצד בניית העצם, כאשר אפשר וצריך לקבל אותו מהטבע באמצעות שילוב של מאכלים ירוקים כמו למשל תרד. מבין כלל הירקות הירוקים, התרד הוא ללא ספק המלך של הירקות הירוקים מאחר והוא מכיל מגוון רחב של מינרלים כמו גם ויטמינים החיוניים לבריאות, לצד ריכוז גבוה במיוחד של ויטמין K. הזמינות הגבוהה של התוצרת המקומית כאן בישראל מהווה הזדמנות מעולה בעבור קהל הטבעונים ליצור מענה המגיע לידי ביטוי באמצעות שילוב של תרד במגוון תבשילים שהם גם משביעים אבל גם בריאותיים מאוד.

 

 

ויטמין 6B

מדובר בקבוצה של תרכובות אשר תפקידן הוא בין היתר לסייע לחילוף החומרים במערכת העיכול לצד ייצוב של רמות הסוכר בדם. ריכוז גבוה של הוויטמין הזה אפשר למצוא בגרגרי חומוס. החומוס הוא חומר גלם מעולה שיכול להעניק לגוף שלכם צריכה גבוהה של קבוצת התרכובות הללו – מעל ל-55%. כאן תוכלו למצוא מדריך המציג את כל היתרונות הבריאותיים של החומוס, כחלק משילוב של קטניות בתפריט טבעוני.

ויטמין C

למרות שרבים נוטים לחשוב כי הריכוז הגבוה ביותר של ויטמין C מצוי בפירות ההדר כמו למשל תפוז, תתפלאו לדעת כי דווקא בירק כמו פלפל אדום יש את הריכוז הגבוה ביותר, כאשר שילוב של פלפל אדום חריף מהווה בעבורכם הזדמנות לצרוך כמות גבוהה מאוד של הוויטמין המסייע לטובת מגוון רחב של תהליכים בגוף, כמו למשל הולכה של נוגדי חמצון ומלחמה נגד רדיקלים חופשיים ועל כן מדובר בוויטמין חשוב מאוד לגוף.

לסיכום

צריכה של ויטמינים כמו גם מינרלים היא חיונית לבריאות, בכל גיל. על כן, הסקירה אותה הצגנו לכם כאן מאפשרת גם לכם בתור טבעונים לשלב בתפריט שלכם מאכלים איכותיים וכן ירקות כמו גם פירות אשר הם הבסיס של התזונה הטבעונית, כאשר החדשות הטובות הן שגם בתחליפי בשר אפשר למצוא לא מעט רכיבים תזונתיים מעולים. על מנת להרכיב את התפריט הטוב ביותר בעבורכם, רצוי להתייעץ עם תזונאית המתמחה בתחום של תזונה טבעונית, וזאת מתוך מטרה להוביל לניצול מקסימלי וכן להפחתת הסיכויים לחוסרים תזונתיים שנוצרים בעקבות מחסור בברזל ומוצרים מן החי.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

מאמרים אחרונים

דברו איתנו על מה שמעניין אתכם

טבעונים אקטיביסטים

נגישות