סיפורו של רפי אדרעי ז"ל הוביל להקמתה של עמותת אחינועם של האחים רפי, משה ואיל אדרעי

סיפורו של רפי אדרעי ז"ל הוא סיפור מופת שמצליח לרגש גם שנים רבות לאחר מותו. בני משפחתו אשר רואים בסיפור שלו כסיפור מעורר השראה החליטו למנף הכאב לטובת עשייה חברתית, וזאת באמצעות הקמתה של עמותת אחינועם. מי היה רפי אדרעי וכיצד הוא השפיע עמוקות על בני משפחתו שהחליטו לקדם שורה ארוכה של תוכניות חברתיות? כל הפרטים בכתבה הבאה.

הכירו את רפי אדרעי ז"ל – גיבור ישראל

גיבור ישראל רפי אדרעי ז"ל נולד וגדל בעיר צפת למשפחה בת חמש נפשות. עוד מגיל צעיר הוא יצא לעבוד בשביל לסיעי בפרנסת המשפחה, אולם המצב הכלכלי לא הרתיע אותו אלא להפך – הפך למנוע צמיחה שהוביל את רפי אדרעי להשתלבות במסגרות חברתיות, כמו למשל בתנועת הנוער העובד שם שימש כמדריך ראשי. בהמשך הוא גם הפך למדריך בגדנ"ע ואף השתלב במסגרת הצבאית בתפקיד של לחימה, כאשר בזמן שירותו התבלט מאוד בזכות כישורי הסליקה שלו שהגיעו לידי ביטוי במלחמה נגד האויב כמו גם בהגנה על העיר הנצורה צפת, בייחוד על רקע רוחות המלחמה שהחלו לגבור עם . הוא לקח חלק פעיל מאוד בהכנה של העיר צפת לקראת המלחמה, ועם פרוץ מלחמת יום העצמאות הוא השתלב בתפקידי לחימה שם הפגין עצמאות ורוח לחימה עזה. בשנת 1948 הוא הצטרף לכוחות הלוחמים בנגב, והוא נהרג כתוצאה מקליע שחדר לעורפו בעקבות הפגזה של האויב המצרי. הוא נקבר על פי בקשת המשפחה בעיר צפת, והוא בן 24 בלבד.

כמי שתמיד ראה בפעילות חברתית והגנה על העיר הנצורה כחלק ממשימת חייו, אין ספק כי סיפור חייו ומותו בגיל צעיר מאוד הותיר רושם עמוק בבני משפחתו. לאחר שנים רבות הם החליטו לקדם פרויקט גיוס כספים נרחב שהצליח בעקבות גיוס של למעלה מ-3 מיליון ₪. מעבר לכך, המשיכו בני המשפחה בעשייה חברתית שהגיעה לידי ביטוי באמצעות הקמתה של עמותת אחינועם בשנת 2018 ומאז מצליחה להוביל ליצירה של עשייה חברתית עצומה ובעלת השפעה חיובית על הפריפריה.

 

 

עמותת אחינועם – חלק בלתי נפרד מעשייה חברתית משמעותית

את עמותת אחינועם הקימו האחים לבית משפחת אדרעי בעקבות הסיפור המרגש של דודם האהוב. העמותה נקראת על שם אב המשפחה שהיה אחיו של רפי אדרעי, והיא מתמקדת בצמצום הפערים בחברה הישראלית לצד חיזוק של דור העתיד. על כן, רפי אדרעי ואחיו תורמים רבות לקידום של מטרות חברתיות, כמו למשל תוכנית ליווי אישית המיועדת בעבור נוער בסיכון. במסגרת התוכנית מאתרים המתנדבים של העמותה תלמידים ותלמידות שאינם מוכרים על ידי רשויות הרווחה ומספקים להם מעטפת מלאה אשר נועדה להוביל להצלחה המגיעה לידי ביטוי באמצעות הסרה של מכשולים וקשיים המשפיעים על היכולת לממש את הפוטנציאל. תוכנית זו זוכה לגיבוי מלא מצד גורמי החינוך וגורמי הרווחה, ועדות לכך ניתן למצוא בתגובות האוהדות וכן בתמיכה המלאה שאותה מקבלת העמותה. תוכנית זהה מיועדת בעבור תלמידים מהפריפריה, כחלק מיצירה של מערך המאפשר לכל תלמיד להצליח ולקבל את הסיוע לו הם זקוקים.

לסיכום

סיפור ההקמה של עמותת אחינועם מבוסס בין היתר על סיפור הגבורה של דוד המשפחה רפי אדרעי ז"ל. מאז מותו פועלים בני המשפחה לטובת קידום של תוכניות חברתיות נרחבות, ומצליחים לעשות זאת בעשייה ובהתנדבות מלאה המגובה על ידי מתנדבים רבים. באתר הרשמי של העמותה תוכלו לקבל מידע נוסף אודות הפעילות, ובהתאם לכך להוביל להמשך

מאמרים אחרונים

דברו איתנו על מה שמעניין אתכם

טבעונים אקטיביסטים

נגישות