פותחים מסעדה טבעונית? כך תעצבו אותה נכון!

החלטה לגבי הקמה של מסעדה טבעונית מחייבת ביצוע של שלל פעולות, החל מהחלטה לגבי התפריט, גיוס כוח אדם ועד לעיצוב. למעשה, עיצוב מסעדה טבעונית עשוי להיות מאתגר למדי, בשל הרצון ליצור מרחב המגלם את הערכים של אורח החיים הטבעוני. אם בדיוק החלטתם לפתוח את המסעדה ואתם מתלבטים לגבי העיצוב, להלן כל הטיפים שיכולים לסייע לכם בדרך. מוכנים? בואו נתחיל!

בחירה בפריטי ריהוט טבעיים


מומלץ לעצב את  את המסעדה בצבעים חמים, באמצעות שימוש במרקמים ואלמנטים טבעיים, כמו  למשל פריטי ריהוט טבעיים המאפשרים ליצור עוד מקומות ישיבה אבל גם אלמנט עיצוב. על כן, הזמנה של כסאות בר מעץ יכול לסייע לכם להשקיע בחוכמה, בשל האיכות והחמימות שהכיסאות מעניקים בחלל. שימו לב כי רצוי לשמור על אותו קו מבחינת בחירה של ריהוט גם בהיבט של השולחנות, לטובת אחידות והרמוניה המגיע לידי ביטוי במסגרת של בחירת ריהוט.

אלמנטים אינטראקטיביים

אחד מהטרנדים החמים בתחום של עיצוב מסעדות כולל בין היתר גם שילוב של אלמנטים אינטראקטיביים המושכים את העין. כך למשל, אפשר לבחור בקיר מרכזי אחד ועליו להתקין קיר חי של צמחים שיכול להתאים מאוד לקונספט של טבעונות. אפשר לקבל השראה לעיצוב מחנויות מתמחות או דרך הרשתות החברתיות המהוות כר פורה להשראה, לטובת עיצוב אקלקטי שגם מתכתב עם הטעם האישי שלכם אבל גם לוקח בחשבון כי האלמנט החזותי בכניסה למסעדה הוא בעל משמעות מבחינת החוויה של הלקוחות. בנוסף, רצוי לשקול להוסיף תאורה מותאמת, כדי להדגיש את הקיר.

התקנה של גופי תאורה


בחירת התאורה הנכונה למסעדה טבעונית מהווה שיקול משמעותי, לטובת יצירת אווירה מזמינה ונעימה. התאורה צריכה לא רק לשרת מטרה פונקציונלית, אלא גם לשפר את העיצוב הכללי של החלל. אור טבעי אידיאלי ליצירת אווירה מוארת ופתוחה, ולכן רצוי לשקול הרחבה של החלונות (במידה והם קטנים) כדי לאפשר שפע של אור יום, לצד שילוב של וילונות המתכתבים עם העיצוב הכללי של המסעדה. לצד זה, מומלץ לבחור בנורות מסוג לד שהן חסכוניות באנרגיה אבל גם ידידותיות לסביבה. כדי ליצור אווירה חמימה ונעימה, השתמשו בתאורה רכה כמו למשל נרות, להשלמת האווירה.

הדגשת האווירה באמצעות צבע


לצבע הקירות במסעדה יש השפעה משמעותית על האווירה הכללית והאווירה של החלל. בעת בחירת ערכת צבעים, צריך לחשוב היטב על האסתטיקה העיצובית הכוללת שאתה רוצה להדגיש, באמצעות צבעים. צבעים ניטרליים כגון ירוקים, בז' וצבעי מנטה הם בחירה פופולרית במסעדות, מאחר והם מאפשרים ליצור אווירה מרגיעה וטבעית. צבעים נועזים כמו אדום, כתום וצהוב יכולים לשמש גם ליצירת סביבה אנרגטית ותוססת יותר, אך חשוב להשתמש בהם בתבונה. בבחירת הצבעים, קחו בחשבון את האלמנטים הקיימים בחלל, כמו ריהוט, ריצוף ותאורה, כדי ליצור חלל מגובש ומעוצב.

שילוב של אלמנטים אישיים

בשביל להפוך את המסעדה למקום משפחתי ואינטימי, מומלץ לשקול להוסיף גם אלמנטים אישיים המייצגים אתכם. כך למשל, על הקירות אפשר לתלות תמונות המתקשרות לעולם הטבעונות לצד תמונות אישיות שלכם. אם אתם מחזיקים למשל בתעודת כשרות או זכיתם בפרס, זה הזמן להתגאות בהישגים ולשלב אותם בעיצוב של המסעדה.

לסיכום

עיצוב מסעדה טבעונית מהווה אתגר, בשל הצורך בהתייחסות מדוקדקת לכל פרט – החל מהריהוט ועד לצבעים של הקירות. על ידי התמקדות ביצירה של אווירה מזמינה באמצעות שילוב של פריטי ריהוט טבעיים, צבעים ואלמנטים אישיים, ניתן ליצור מרחב שלא רק פונה ללקוחות, אלא גם משרת את ערכי אורח החיים הטבעוני.

מאמרים אחרונים

דברו איתנו על מה שמעניין אתכם

טבעונים אקטיביסטים

נגישות