להשתמש בחברת שליחויות או לשכור שליחים: המדריך למסעדנים

העולם של הזמנות אוכל מקוונות צומח בקצב מסחרר, ומסעדות רבות מוצאות עצמן מתמודדות עם אתגר חדש שהוא ניהול מערך משלוחים יעיל. שתי האפשרויות העיקריות שעומדות בפני מסעדנים הן שימוש בחברת שליחויות חיצונית או ההעסקה ישירה של שליחים. במאמר זה, תכירו לעומק את שתי האפשרויות.

למה כדאי להשתמש בחברת שליחויות?

חברת שליחויות יכולה להציע לכם יתרונות רבים ששכירת שליחים לא יכולה. MyDelivery היא חברת שליחויות שיכולה להציע לכם את כל היתרונות האלה. מה הם יכולים להציע לכם? הינה כמה יתרונות.

נוחות

 • גישה מיידית לצי גדול: לא צריך לדאוג למצוא שליחים או רכבים. חברות שליחויות מציעות צוות מוכן ומצויד לכל צורך.
 • הרחבה מהירה: קל להגדיל את כמות המשלוחים בלי להשקיע ברכבים או צוות נוסף.

יעילות

 • אחריות פחותה: חברת השליחויות מטפלת בכל התהליך, כולל תזמון, מסלולים ושירות לקוחות.
 • התמקדות: נותן לכם זמן להתמקד באוכל, שירות וחדשנות בתפריט.

חיסכון

 • תשלום לפי משלוח: משלמים רק על מה שמשתמשים, בלי עלויות קבועות של עובדים.
 • התאמה למכירות: הוצאות המשלוח תואמות למכירות בפועל, ומשפרות את הניהול הפיננסי.

 

 

למה כדאי לשכור שליחים?

ההחלטה בין שכירת שליחים ישירות לבין שימוש בחברת שליחויות צריכה להיעשות בהתאם לצרכים הייחודיים של העסק שלכם, בין אם מדובר במסעדה, קייטרינג טבעוני או מאפייה ביתית. הינה כמה יתרונות בשכירת שליחים לעסק שלכם:

 • שליטה: כשאתם שוכרים שליחים ישירות, אתם שולטים בכל היבט של תהליך המשלוח, החל מהדרכת הצוות ועד לתזמון מסירות ועד לחוויית שירות הלקוחות. כך תוכלו להבטיח שהכול יתנהל לפי סטנדרטים גבוהים ובהתאם לערכי המותג שלכם.
 • חווית לקוח: שליחים שכירים יכולים להעניק ללקוחות שירות אישי יותר, דבר שיכול לעשות את כל ההבדל בשוק תחרותי. תוכלו להכשיר אותם להכיר את המותג לעומק, לתקשר עם הלקוחות בצורה נעימה ולעודד נאמנות לאורך זמן.
 • שליחים זמינים: שכירת צוות משלוחים פנימי מבטיחה שיהיו לכם תמיד שליחים זמינים, במיוחד בשעות השיא. בניגוד לשירותי שליחויות חיצוניים, שם הזמינות עלולה להשתנות, צוות פנימי יבטיח שהמשלוחים שלכם יגיעו בזמן ובאופן עקבי, בלי תלות בגורמים חיצוניים.

איזה אופן משלוחים יתאים למסעדה שלכם?

ההחלטה בין חברת שליחויות לבין העסקת שליחים עצמאיים תלויה בגורמים רבים, כמו גודל המסעדה, כמות ההזמנות, התקציב ואסטרטגיית העסק. הינה כמה טיפים שיעזרו לכם לבחור:

 • גמישות והתאמה: חברת שליחויות מתאימה למסעדות עם תנודות בביקוש או שרוצות להתרחב במהירות, והן מציעות צוות גמיש שניתן להגדיל או להקטין לפי הצורך. לעומתן, שליחים עצמאיים פחות גמישים, אבל מאפשרים שליטה רבה יותר על לוחות הזמנים ועלות העבודה.
 • חוויית לקוח: עם חברת שליחויות, ייתכן שהשליחים פחות מזוהים עם המותג שלכם וייתכן שלא יוכלו לספק שירות מותאם אישית, ועם שכירת שליחים, ניתן להכשיר אותם באופן ספציפי לייצג את המותג שלכם ולספק שירות לקוחות מעולה.
 • עלויות: חברת שליחויות גובה תשלום לפי משלוח, מה שיכול להיות יקר בשביל מסעדות קטנות עם נפח נמוך של הזמנות, ושליחים עצמאיים דורשים העסקת עובדים, מה שכולל משכורות, ביטוח לאומי ותנאים סוציאליים.
 • התמקדות: חברת שליחויות מאפשרת לכם להתמקד בניהול המסעדה בלי לדאוג ללוגיסטיקה של המשלוחים, ושליחים עצמאיים נותנים לכם שליטה מלאה על תהליך המשלוח, אבל דורשים יותר זמן ומשאבים ניהוליים.

לסיכום

מתלבטים בין חברת שליחויות לבין העסקת שליחים עצמאיים? ההחלטה היא שלכם! לכל אחת מהאפשרויות יש יתרונות וחסרונות משלה, והבחירה הנכונה תלויה בצרכים הייחודיים של כל מסעדה. ערכו ניתוח מעמיק של הצרכים הייחודיים של המסעדה שלכם, התחשבו בגורמים שהוזכרו ובחרו את האפשרות שתאפשר לכם להעניק ללקוחות את חווית המשלוחים הטובה ביותר.

מאמרים אחרונים

דברו איתנו על מה שמעניין אתכם

טבעונים אקטיביסטים

נגישות