חולמים להפעיל קייטרינג טבעוני? כל השלבים לפתיחת עסק עצמאי

חולמים להפעיל קייטרינג טבעוני? כל השלבים לפתיחת עסק עצמאי

אם אתם חולמים להפעיל עסק של קייטרינג מקצועי אנחנו ממליצים לכם לקרוא את המאמר הבא. קבלו את כל השלבים לפתיחת עסק עצמאי בהצלחה.

אפיינו את השירות שאתם נותנים

קחו דף ורשמו בדיוק את כל תחומי ההתמחות שלכם, וגם את אלו שאתם לא מבינים ועדיין לא יכולים לשרת. זה חשוב מכיוון שאנשי מקצוע רבים מנסים לעזור בתחומים שאינם מומחיותם, מה שעלול לפגוע במוניטין שלהם ובלקוחותיהם. זה מיצוב חשוב מאוד לפתיחת עסק עצמאי שרוצה לתת שירות מעולה. אגב, תוכלו למצוא מידע באתר iCount שיוכל לעזור לכם לפתוח את העסק בחוכמה.

אפיינו את קהל היעד

האם אתם מכוונים לארגונים גדולים או ללקוחות פרטיים? מישהו עם תקציב גבוה ומחפש עבודה יקרה ואיכותית, או מישהו עם תקציב מצומצם? הגדרה נכונה של הקהל שלכם תעזור לכם לציין את סוגי השירותים שאתם מציעים ואת תוכנית השיווק שלכם.

הגדירו את הייחוד שלכם

גלו מי המתחרים שלכם, אילו שירותים הם מספקים, מה חסר להם, איזה ערך אתם יכולים להביא ללקוחות ולגרום להם לבחור בכם? מה שמייחד אתכם יכול להיות בשירות טוב במיוחד, דייקנות, מקצועיות או מוצר שעדיין לא קיים בשוק. אבל לא משנה מה, כשאתם פותחים עסק חדש, חשוב לוודא שאתם שונים מכולם.

הגדירו תכנית עסקית

כאשר אתם עושים עסקים בעצמכם, חשוב לתכנן את חדירתכם לשוק – אילו ערוצים הם הנכונים להגיע לקהל היעד שלכם? האם נכון לפרסם להם ברשתות החברתיות או לבנות אתר, או אולי אפילו להגיע אליהם דרך שיווק מפה לאוזן במקום פרסום? תוכנית שיווקית טובה לעסק עצמאי כוללת יעדים ברורים שבהם תוכלו להשתמש כדי למדוד את הצלחת התוכנית שלכם כדי שתדעו מה עובד ומה צריך לשנות.

פתחו את העסק רשמית

לאחר שתכננתם היטב את אופי העסק שלכם וכיצד ימומנו, תוכלו להתחיל בתהליך הדיווח לרשויות. אם אתם רק בתחילת דרכם, מומלץ להתחיל עם עסק קטן או פטור ממס ולהצמיח אותו. אם העסק שלכם שייפתח בקרוב עשוי לדרוש רישיון עסק – בדקו את הדרישות השונות לקבלת רישיון זה. יתכן ותזדקקו לרישיון ממכבי האש, ביטוח מסחרי או רישיון משטרה בדרך להפעלת העסק שלכם.

 

 

גייסו עובדים

עסקים רבים אינם מנוהלים על ידי אדם אחד בלבד, אלא בשיתוף פעולה של מספר שותפים מנהלים וכן העובדים המועסקים בעסק. נסו לתכנן אם אתם יכולים לעשות את כל העבודה בעצמכם, או אם אתם רוצים לשכור עזרה מבחוץ. העסקת עובדים מחייבת אתכם לתכנן את תקציב השכר שלכם ולעמוד בחוקים שונים בהתאם לאופי העסק שלכם. עבדו עם יועצים מומחים לפני כן כדי לקבוע כמה עובדים כדאי לכם להעסיק בתחילת העסק, ואם אפשר – השתדלו לעבוד כמה שיותר מהם בעצמכם בעסק.

דווחו על הוצאות והכנסות

העסק פתוח ואתם עומדים להכניס את השקל הראשון שלכם. כמובן, אתם צריכים לעשות את הדיווח שלכם בצורה מסודרת. דאגו להדפיס חשבוניות וקבלות או לקנות קופה רושמת מבעוד מועד. חשוב לרשום את ההכנסות וההוצאות בצורה מסודרת מלכתחילה, ולוודא כי קיומו של העסק מדווח לרשויות לאורך כל תקופת העסק.

שווקו את העסק

חלק בלתי נפרד מהצלחת העסק תלוי בתהליך הפרסום והשיווק שלו. מעסקים ביתיים פשוטים של אדם אחד ועד לעסקים עם מאות סניפים ברחבי העולם – כל אחד יכול לנצל מגוון מדיות פרסום קלאסיות (כגון רדיו, דפוס וטלוויזיה) ופרסום באינטרנט. תכננו מראש איך תספרו לעולם שהעסק שלכם עולה וגלו את כלי הפרסום השונים העומדים לרשותכם – בתשלום ובחינם.

לסיכום,

יזמות דורשת הרבה סבלנות וסדר כדי להתגבר על המכשולים השונים לקריירה משגשגת, אך יש לה גם פוטנציאל גדול לחדד את כישוריכם בנישה שתבחרו לעסוק בה. נסו להיעזר בצוות של אנשי מקצוע, כגון יועצים עסקיים ורואי חשבון, כדי לקבל התחלה.

מאמרים אחרונים

דברו איתנו על מה שמעניין אתכם

טבעונים אקטיביסטים

נגישות