מתחום המסעדנות אל עולם ההייטק: הסבת מקצוע מתחילה בקורס סייבר

אם אתם רוצים לעזוב את תחום המסעדנות היישר אל עולם ההייטק, אתם צריכים לקרוא את המאמר הבא. מה זה סייבר, מה לומדים בקורס סייבר ואילו אפשרויות תעסוקה יש לכם בתחום? כל התשובות לפניכם.

מה זה סייבר?

כולנו מחוברים תחת רשת טכנולוגית עצומה. מדי שנה גדל מספר המכשירים המחוברים לאינטרנט במיליארדים(!), ולכן אנו "מרצון" מספקים יותר מידע על עצמנו מאי פעם. במילים אחרות, פעולות דיגיטליות שמטרתן לשפר את איכות חיינו חושפות אותנו לסכנה גדולה מאי פעם. המידע האישי שלנו מפוזר על פני רשת אינסופית, לפעמים ללא אפשרות שליטה אמיתית לכאורה. בפועל, יותר מ-6 מיליון רשומות מידע נגנבות או אובדות מדי יום. אגב, כאן תוכלו לקרוא פרטים נוספים על התחום הזה ועל הלימודים של התחום, חשוב מאד להציץ לפני.

בכל אופן, רשת היא מונח גג להגנה על מחשבים, שרתים, מכשירים ניידים, מערכות אלקטרוניות, רשתות ונתונים מפני התקפות זדוניות. תחום זה מכונה גם אבטחת מידע או סייבר, ומטרתו העיקרית היא להגן עלינו מפני פריצות וגניבת מידע. כפי שאתם מבינים, מדובר בתחום חשוב מאד ולכם גם הביקוש אליו גדול מאד.

מה החשיבות של תחום הסייבר בחיים שלנו?

אנו חיים בעידן שבו הסכנה עוברת מהעולם הדיגיטלי אל הפיזי. אם היינו בסיכון לגניבת מידע בעבר, היום אנו נמצאים באובדן פיזי של ממש. קחו למשל את שטח המכוניות בנהיגה עצמית – אם הכל ילך כשורה (כלומר, אם הרגולציה לא תעכב את התהליך), אנחנו יכולים לצפות לנסוע לעבודה במכונית ללא נהג בעוד כמה שנים.

עכשיו תארו לעצמכם שאתם נוסעים לעבודה כשלפתע אתם שמים לב שאיבדתם שליטה על הרכב שלכם עקב השתלטות של האקר מרושע. זה נשמע כמו משהו מתוך מדע בדיוני, אבל זה אחד האתגרים הגדולים ביותר שעומדים בפני תעשיית האינטרנט כיום.

המצב חמור עוד יותר אם נתייחס לדוגמה של ערים חכמות. מכיוון שכל המכשירים בעיר חכמה מחוברים לרשת, יש אינסוף הזדמנויות לפריצה על ידי שחקנים עוינים. בעצם, לתעשיית הסייבר יש השפעה אמיתית על העולם בו אנו חיים שרק תלך ותגבר בשנים הקרובות .

 

 

מה זה קורס סייבר?

כיום יש מגוון רחב של קורסים שמכשירים אנשי אבטחת מידע לעבוד כיועצי אבטחת מידע בחברות אבטחה בינלאומיות, או אפילו בחברות וארגונים שרוצים לחזק את מערכות האבטחה שלהם ולהגן על המידע הרגיש שברשותם מפני גישה מהעולם החיצון. למשל, בנקים, חברות ביטוח גדולות, משרדי רואי חשבון ומוסדות ציבוריים כמו בתי חולים.

יש לציין שהקורס הוא קורס ארוך יחסית. לעתים קרובות עצם המעבר לשלב הבחירה של הלימוד יכול לקחת עשרות שעות, והקורס עצמו יכול להגיע למאות שעות. ברוב המקומות הסטודנט עובר ראיון אישי גם על מנת שיוכל להעריך את התאמתו למגמה וככל שתגיעו מוכנים לראיון כך הסבירות שתתקבלו היא גבוהה יותר כמובן.

אילו אפשרויות תעסוקה קיימות בסייבר?

בסיום התכנית קיימות אפשרויות תעסוקה רבות לבוגרים. התפקידים הנפוצים כוללים בין השאר אנליסט, בודק חדירה, יועץ אבטחת מידע ועוד. עד תום הקורס תוכלו להשתלב כאנליסט, יועץ בתחום אבטחת המידע, בודק חדירה ועוד תפקידים רבים ושונים. כיום, לאנשי מקצוע בתחום זה יש ביקוש רב עקב הרחבת היקף התקפות הסייבר בארץ ובעולם, שגרמו נזק משמעותי לעסקים ולארגונים גדולים.

לסיכום,

אם אתם רוצים לעשות הסבה מתחום המסעדנות אתם צריכים להתחיל עם קורס סייבר וללמוד תחום מאתגר ומעניין שיספק לכם יציבות כלכלית לאורך שנים.

מאמרים אחרונים

דברו איתנו על מה שמעניין אתכם

טבעונים אקטיביסטים

נגישות